Nábytok do záhrady

Keď sa povie záhrada, takmer všetci ľudia vedia, o čo ide. No každý si pod tým predstavuje niečo iné. Pre majiteľa domu v satelite je to miesto, kde musí kosiť trávnik, pre dedinčana je to miesto, kde musí polievať zeleninu. Pre ženy je to skôr priestor s prekrásnymi kvetmi a pre ovocinára sad. Každý z nich si musí občas pri práci oddýchnuť a na to slúži záhradný nábytok.

Niekomu stačí drevená lavička v tieni košatého stromu, iný dáva prednosť lehátku pod slnečníkom, kde si pár minút zdriemne. Nejde len o to, že mladí ľudia vládzu robiť celý deň a starší už nemajú toľko síl. Záhrada by v prvom rade mala byť budovaná tak, aby sme ju zvládali obhospodáriť sami bez toho, že by sme si museli pravidelne volať pomocníkov a sami boli z nej zničení. Pretože záhrada nemá predstavovať len zdroj obživy pre celú rodinu, kde hrdlačíme ako „na pánskom“, ani to nemá byť „výkladná skriňa“ nášho domu, kde udržiavame absolútny poriadok a golfový trávnik bez jedinej burinky. Záhrada má byť v prvom rade miestom, kde sa snúbi užitočné s príjemným, kde sa dobre cítime, kde naberáme nových duševných síl aj s prispením tej sily fyzickej.

lavička do záhrady

Preto okrem zeleninových hriadok a ovocných stromov, okrem záhradného domčeka plného náradia a zavlažovacieho systému by sme mali v záhrade vyhradiť príjemný kút pre seba a svoju rodinu, pre kamarátov a priateľov, kde si len tak posedíme, poleňošíme, porozprávame sa alebo niečo dobré ugrilujeme. Pod pergolou alebo v tieni orecha rozostavíme nábytok napríklad z umelého ratanu, aby sme nemuseli venovať priveľa času jeho ošetrovaniu, a kde si vychutnáme plody našej práce. V júni jahody, neskôr ríbezle a egreše, hrušky či broskyne a na jeseň jabĺčka. Kde si upečieme zemiaky v pahrebe, ako za mladi so starými rodičmi alebo spolužiakmi na jesennej brigáde.

Oddychový kút vašej záhrady nepotrebuje veľké investície. A prehľad dostupného záhradného nábytku nájdete tu, stačí si len vybrať podľa svojho gusta.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11