Zakúrte si lacnejšie

Väčšina úsporných programov je založená na masívnych investíciach. Chcete ušetriť? Najprv zaplaťte veľké peniaze a potom uvidíte. Možno aj tie úspory. No keď používame zdravý sedliacky rozum, dokážeme ušetriť dosť peňazí aj tým, že urobíme len drobnú zmenu, malú úpravu súčasného zariadenia. Veď šetriť chceme preto, aby sme naozaj ušetrili, aby nám peniaze zostali, nie preto, aby sme ich všetky vyhodili von oknom a nebodaj ešte aj platili úroky z úveru na úspory.

Dnes sa pozrieme, ako šetriť na kúrení radiátormi. Nebudeme sa snažiť otužovať, aby sme v izbe dokázali sedieť aj pri teplote 16 °C, nebudeme kupovať hrubé deky, aby nám zima nevadila. A ani nebudeme vypínať kotol, aby sme ušetrili za plyn alebo uhlie. A ani vám nebudem dávať „múdre rady“ typu aby ste si dokúpili elektrický ohrievač a ušetrili za plyn.

Bez toho, aby ste menili kotol, radiátory či dodávateľa plynu dokážete pri vykurovaní svojho domu ušetriť len tým, že zefektívnite prevádzku vašej vykurovacej sústavy na jej konci. Pri samotnom radiátore.

Účinnosť radiátora závisí od jeho schopnosti odovzdávať teplo, dopravené do neho teplou vodou potrubím z kotla alebo aj slnečných kolektorov, do okolitého vzduchu. A viac tepla prestúpi z radiátora do vzduchu vtedy, keď je väčšia plocha radiátora, vystavená vzduchu a čím je väčšie prúdenie vzduchu okolo radiátora.

termik

Keď si na váš panelový alebo plochý radiátor namontujete takýto ventilátor pod radiátor a pripojíte ho dodávaným adaptérom k elektrickej zásuvke, dokáže niekoľkonásobne zrýchliť prúdenie vzduchu okolo radiátora. Aby vás prípadný zvuk ventilátorov nerušil, zariadenie je vybavené reguláciou otáčiek. Z radiátora sa do vzduchu dostane viac tepelnej energie, miestnosť sa vyhreje na vyššiu teplotu, ako pri radiátore bez ventilátora. A keďže vzduch prúdi od radiátora do celej miestnosti, táto sa po zapnutí radiátora zohreje niekoľkokrát rýchlejšie. To využijete vtedy, keď v dome cez deň vypínate kotol a zapínate ho večer po príchode domov. Alebo máte na radiátore termostatické programovateľné hlavice, aby ste si regulovali teplotu podľa svojich potrieb. A aby ventilátory nebežali pri studenom radiátore, výrobca k nim balí okrem napájacieho adaptéra aj termostat na radiátor, ktorý ich včas vypne a po zohriatí zase zapne.

Ventilátor pod radiátor Termík je vhodný nie len do rodinných domov s vlastným kotlom, ale ušetríte s ním aj v bytových domoch napojených na centrálne vykurovanie. A nebude vám zima.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11