Kam na masáže a jogu v Bratislave

Príliš často zabúdame na to, že človek je jednotou mysle a tela. Pripomenúť nám to môže práve aktivita, ktorá prepája relaxáciu psychiky s precítením vlastného tela vo forme masáže alebo jogy.

Masáž je pre nás naplnením predstavy o kvalitnom relaxe, ale v skutočnosti toho zvládne oveľa viac. Prekrvením svalov chrbta a stehien sa posilňujú partie, ktoré celé dni pri sedení ochabovali. Tak aspoň čiastočne bojujeme s novou civilizačnou chorobou našej spoločnosti – sedavými zamestnaniami.

Máte problém so zaspávaním? Masáže ako aj pomalšie relaxačné cviky jogy vás dokážu naladiť na pomalšiu tepovú frekvenciu a zbaviť stresu. Joga navyše podporuje imunitu a celkovú flexibilitu tela. Jej dynamickejšie formy vám pomôžu zabojovať aj s niekoľkými kilami navyše. Pri každom cvičení jogy zapájate do pohybu aj hlboké vnútorné svaly a tým zlepšujete postoj svojho tela a takpovediac „masírujete“ vnútorné orgány, najmä v oblasti trupu.

Prekrvenie tkanív pri kvalitnej masáži spôsobuje rýchlejšiu regeneráciu svalov a môže výrazne uľaviť od bolesti. Okrem toho masírovanie pomáha upokojovať – prejavujú sa tu naše základné, evolučne podmienené reakcie na príjemný dotyk iného človeka – a takto znížiť aj mieru úzkosti, či dokonca depresie.

Centrá pre jogu a masáže v Bratislave

Masáže i jogy patria pod dohľad odborníkov, preto vám odporúčame nájsť si to správne miesto, kde sa zveríte profesionálom. V tomto článku sme pre vás pripravili recenziu centier joga v Bratislave a taktiež miest, kde Vám poskytnú kvalitné liečebné masáže v Bratislave.

V Bratislave máte k dispozícii napríklad tieto masážne centrá a joga centrá:

  • Staré Mesto – Foxy Joga. V tomto centre nájdete širokú ponuku rôznych druhov jogy, napríklad: power joga, relax joga, ashtanga joga (mysore), joga game alebo si môžete vychutnať súkromnú hodinu, na ktorej vám budú venovať plnú pozornosť. Bonusom je prvá hodina zadarmo.
  • Ružinov, Staré Mesto, Petržalka – YoGO. Centrum YoGO ponúka hodinu jogy aj pre pokročilých, no zameriava sa najmä na power jogu a chudnutie, ktoré môže takéto intenzívne cvičenie spustiť. Pobočky má hneď v niekoľkých mestských častiach a plusom je možnosť nahradiť si všetky termíny, ktoré vymeškáte.
  • Vrakuňa – Masáže v Bratislave, Miroslav Janvars. V tomto centre ponúkajú okrem relaxačnej masáže aj masáž lávovými kameňmi, manuálnu lymfodrenáž, reflexnú masáž chodidiel a tehotenskú masáž. Ich devízou sú dlhodobé skúsenosti.
  • LifeGym Podunajské Biskupice. Ponúkajú power jogu a active jogu, ktoré majú harmonizovať telo a myseľ. Zároveň uvoľňujú stres a posilňuje svalstvo, čo vedie k formovaniu postavy a zvýšeniu výkonnosti tela. Z masáží tu ponúkajú celotelovú, champi-indickú či anticelulitídovú.
  • Rača– rehabilitačné centrum Rehab Klinik. Táto súkromná klinika v Bratislave disponuje množstvom skúsených odborníkov, ktorých hlavným cieľom je, aby ste zabudli na stres a príjemne sa uvoľnili a dávajú to patrične pocítiť pri svojej práci. Poskytujú aj odborné konzultácie a vyšetrenia lekárov, ale i masáže a rôzne druhy fyzioterapie. Centrum je výnimočné najmä liečebnými masážami, ako je napríklad Breussova masáž ľubovníkovým olejom regenerujúca medzistavcové platničky. Ponúkajú tzv. mäkké techniky vhodné pri akútnych bolestiach, mobilizačné masáže uľahčujúce návrat do bežného života napríklad po úraze a lymfodrenáž. Môžete sa tu venovať Yin joge – pomalej a pokojnej joge, ktorá posilňuje vnútorné svalstvo, ale ponúkajú aj terapeutickú jogu spojenú s cvičeniami na chrbticu, alebo anuara hatha jogu prinášajúcu životnú silu. Znie to lákavo? Majú dostatok voľných termínov a personál, ktorý sa vám bude individuálne venovať.
  • Vajnory – Joga Narajana. Dvakrát týždenne sa tu stretávajú nadšenci jogy, aby posilnili dynamiku chrbtice, zvýšili svoju koncentráciu a upravili disharmóniu vo svojom organizme. Ich činnosť je určená pre širokú verejnosť a najmä pre ľudí, ktorí ešte s cvičením jogy nemajú osobnú skúsenosť.
  • Záhorská Bystrica, Devínska Nová Ves, Lamač, Petržalka, Dúbravka – Fajn Club. Ponúka najmä masáže na uvoľnenie po športovej námahe.
Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11