Dentálna hygiena: Prvá návšteva dentálnej hygieničky

Návštevy dentálnej hygieničky sa určite nemusíte obávať. Prebieha v príjemnom prostredí, je absolútne bezbolestná a trvá maximálne iba 60 minút.

Najprv sa pacientovi zistia celkové anamnézy – užívané lieky, či je fajčiar / nefajčiar, operácia, choroby, alergie atď. Následuje celkové vyšetrenie pacientových úst – zubov, ďasien, jazyka a slizníc. Zubár alebo dentálny hygienik vysvetlí ideálny stav chrupu a riziká, ktoré môže priniesť nesprávna dentálna hygiena – popis vzniku zubných kazov, paradentózy, zápalu ďasien, zubného povlaku a zubného kameňa.

Súčasťou dentálnej hygieny je aj inštruktáž správnej domácej starostlivosti o zuby, odporúčania vhodných pomôcok (kefiek, medzizubných kefiek a zubných pást) a postupu čistenia zubov. Dôležié z celej návštevy je pacientova poctivá účasť na jeho vlastnej dentálnej hygiene, ktorá je základným kameňom úspechu celej dentálnej hygieny.

Dentálna hygiena pokračuje profesionálnym čistením zubov od zubného kameňa a zubného plaku a nacvičenie správneho čistenia zubov s pacientom.

V neposlednom rade sa nemôže zabudnúť na zhotovenie veľkého röntgenového snímku – pre zistenie stavu zubov a kostí v ústach.

Tento článok vám prináša zubná ambulancia Dental Care dr. Rosa.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11